منظور از دعاوی خانواده به طور کلی آن دسته از دعاوی است که مربوط به کانون خانواده می شود.هرگونه دعوایی که در دادگاه مطرح می شود و مربوط به افراد،به عنوان عضوی از کانون خانواده می‌شود را می‌توان نوعی از دعاوی خانوادگی محسوب کرد. درکشور ما مانند بسیاری از کشورها به دعاوی و اختلافات خانوادگی بطور تخصصی در دادگاهی تحت عنوان دادگاه خانواده رسیدگی میشود.

چرا های لگال

موسسه حقوقی هلدینگ سلام تحت عنوان های لگال خدمات تخصصی در حوزه های مختلف حقوقی ارائه میدهد.

قضات بازنشسته و وکلای با تجربه

یکی از تفاوت های ما با دیگر موسسه های حقوقی تجربه ما در این مسیر است.تجربه 30 ساله قضات بازنشسته دیوان عالی کشور و وکلای پایه یک دادگستری و مشاورین حقوقی خبره مهم ترین حامی ما در اجرای عدالت می باشد.

مشاوره تلفنی

شما از طریق تماس با خط ویژه 1820 می‌توانید با وکلای ما در ارتباط باشید.

پاسخگویی و پیگیری وکلا

وکلا و مشاورین ما در های لگال با تعهد و تخصص کامل در همه مراحل حقوقی همراه شما خواهند بود تا در کمترین زمان ممکن شما را به حق و حقوقتان برساند.

پرداخت توافقی هزینه

ما با در نظر گرفتن شرایط موکلین خود به صورت توافقی حق الوکاله خود را دریافت میکنیم تا شرایط را برای احقاق حقوقتان آسان تر کنیم.

خانواده‌های امروز به علت تغییرات اقتصادی،اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و غیره در بحران هستند.به همین علت در صورت وجود بحران در کانون خانواده وجود وکیلی مسلط به احکام و حقوق خانواده ضروری است.در موسسه حقوقی سلام وکلای ما با داشتن تخصص و تجربه کافی در زمینه دعاوی خانواده در کمترین زمان ممکن شما را به حق و حقوقتان میرسانند.

طلاق:

معمولا در پروسه طلاق های توافقی که با رضایت زوجین باشد و وقت کافی برای ارسال دادخواست،پیگیری و حضور در جلسه‌های دادگاه وجود داشته باشد وجود وکیل لزوما اجباری نمی‌باشد.اما در صورت وجود مشکل در مراحل طلاق،نارضایتی طرفین و انجام سریع تر مراحل می‌توانند با مراجعه به وکلای متخصص در این امور هزینه های مالی و زمانی کمتری را پرداخت کنند.

مهریه:

مهریه مالی است که در زمان عقد نکاح، بر طبق ضوابط قانون و شرع از طرف زوج به زوجه پرداخت می‌شود. مهریه ممکن است عندالاستطاعه یا عندالمطالبه باشد.در مهریه عند الاستطاعه زمانی زوجه میتواند مهر خود را دریافت کند که زوج توانایی پرداخت آن را داشته باشد اما مهریه عندالمطالبه این گونه نیست و امکان درخواست زوجه حتی بدون طلاق هم امکان پذیر می‌باشد. در سال ۹۹ بر اساس قانون حمایت از خانواده، مجازات حبس برای مهریه تا  ۱۱۰ عدد سکه اجرا می‌شود.این امر به این معنا نیست که مهریه بیشتر از ۱۱۰ سکه باطل است، بلکه صرفا به این معنی است که مجازات حبس تا ۱۱۰ سکه قابل اجراست و مابقی آن،با توجه به اثبات توانایی پرداخت و وجود اموال زوج بررسی میشود.امروزه به علت وجود قوانین پیچیده و گسترده در طلب مهریه وجود وکیل خانواده‌ با تجربه و متخصص در این زمینه الزامی میباشد.

 

نفقه:

تعریف نفقه و شرایط و نکات حقوقی آن از  مباحث پرکاربرد و مهم حقوقی است. و آگاهی پیرامون این موضوع می تواند راه‌گشای بسیاری از اختلافات باشد.
نفقه یعنی تأمین هزینه زندگی زن که باید توسط شوهر پس از عقد تامین گردد و زن در صورتی امکان دریافت نفقه را دارد که بدون دلیل از وظایف زناشویی خود امتناع نکند. دعاوی مربوط به نفقه از دو صورت کیفری و حقوقی قابل پیگیری میباشد.وکیل مربوطه با ارسال دادخواست به دادگاه خانواده خواستار نفقه و در صورت عدم پرداخت شکایت مربوطه به صورت کیفری تنظیم میگردد.

تمکین و عدم تمکین:

تمکین در فقه یعنی اطاعت کلی زن از شوهر و برآوردن نیازهای زناشویی مرد و زن ناشزه یعنی زنی که بر عدم تمکین همسر اقدام نماید.اثبات عدم تمکین زن از شوهر بسیار دشوار است، زیرا امری کاملاً خصوصی و شخصی است و ارائه شاهد برای آن میسر نیست، مگر اینکه خود زن نزد دادگاه به عدم تمکین اقرار کند یا این موضوع را به اطلاع اشخاصی رسانده باشد و آنها علیه او شهادت دهند یا اینکه قاضی با توجه به قرائن و امارات و شواهد پیرامونی و اظهارات طرفین علم به عدم تمکین پیدا کند.بنابراین همراهی و مشورت با وکیلی خبره در زمینه‌ ی دعاوی خانواده امری ضروری است.

ما در موسسه حقوقی هلدینگ سلام علاوه بر تخصص در حوزه های ذکر شده در حوزه های حقوقی مختلف اعم از دعاوی کیفری،حقوقی،تنظیم قرارداد،دعاوی تجاری و در زمینه داوری نیز فعالیت داریم.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

    مشاوره تلفنی دریافت کنید