تسهیلات وام بانکی

بازمانده اقساط وام فرد فوت شده

یکی از رایج‌ترین دعاوی بانکی امور مرتبط با تسهیلات بانکی می‌باشد. شرایط سخت و قوانین پیچیده بانکی در مورد اخذ تسهیلات و وام‌ها این امور را نیازمند مشورت با فردی آگاه و مسلط به قوانین بانکی می‌نماید. وکلای بانکی موسسه سلام با تسلط و تعهد کامل بر قوانین و امور بانکی آماده ارائه خدمات حقوقی در زمینه دعاوی بانکی می‌باشند. یکی از سوال‌های متداول در زمینه تسهیلات بانکی، فوت وام گیرنده پس از دریافت تسهیلات می‌باشد.

در ابتدا لازم به ذکر است که با استناد به ماده 868 قانون مدنی مالکیت ورثه نسبت به ترکه متوفی مستقر نمی‌شود مگر پس از اداء حقوق و دیونی که به ترکه میت تعلق گرفته. به این معنی که وراث موظف به پرداخت دین متوفی هستند اما اگر وارثین توانایی پرداخت دین را نداشته باشند در این حالت بانک به وثیقه‌هایی که در ضمن تسهیلات دریافت کرده مراجعه کرده و بدهی خود را از این وثایق تامین می‌کند.

در صورتی که امکان دریافت طلب از وثایق حاصل نشود بانک به ضامن تسهیلات مراجعه کرده و طلب خود را از ضامن دریافت می‌کند. ضامن نیز می‌تواند پس از پرداخت دین از وراث شخص فوت شده شکایت کند.

بهترین گزینه برای وام و تسهیلات بانکی بیمه عمر مانده بدهکار می‌باشد که در صورت فوت فرد، شرکت بیمه مسئول پرداخت اقساط وام می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *